Prof. Dr. Engin Oral


Online Ziyaretçi Sayısı:522

Vali Konağı Cad. Saroğlu Apt. No:83 Kat:3 D:10 Nişantaşı - İstanbul Krokiyi görüntülemek için tıklayınız
Tel : 0212 343 20 00 - 343 20 01
Faks : 0212 343 20 02
Cep : 0533 397 50 46
Eposta eoral@enginoral.com

Florya Cad. Şenlikköy Mah. Seren Apt. No : 8
K : 2 D : 5 Florya - İstanbul Krokiyi görüntülemek için tıklayınız
Tel : 0212 663 88 98
Faks : 0212 663 98 77
Cep : 0530 542 77 24
Eposta : eoral@enginoral.com

Hoşgeldiniz
 18.09.2018

/ Aralık 2010
 MELİS'İN MASALI
Merhabalar ben Yasevil Tatlıcı .Hayatta bazen mucizeler oluyor.Bu mucizelere sihirli değneğiyle dokunan Engin Bey`i 4 yıldır tanıyoruz. Umudunu yitiren çiftlere umut olsun diye canım kızım Melis`imin hikayesini paylaşmak istedim.

Yaklaşık on yıldır kalp kapak hastasıyım. Mitral kapak darlığım var. Hal böyleyken İstanbul'daki büyük hastanelerdeki önemli kalp doktorları bebek doğurmamın çok riskli olduğunu söylediler. Biz de bu şekilde umutsuzca ne yapacağımıza karar veremeden bir iki sene geçirdik. Bütün riski göze alıp bebek yapmaya karar verdik.Bir sene kendimiz denedik. Bir sürü tahliller yaptık. Her ay hormon tahlilleri, tüpler açık mı diye küçük operasyonlar yapıldı. Sonra Engin Bey`i tanıdık. Benim sağ ve sol yumurtalığımda iki tane çikolata kisti olduğunu öğrendik. 2006 yılında kistlerimi ameliyatla aldırdım.

Tekrar denemelerimiz oldu. Basarısız olan denemelerden sonra yumurtlama takipleri ve aşılama denememiz oldu oda başarısızlıkla sonuçlandı. Kalp açısından da rahat değildim. Engin Bey'in tavsiyesi üzerine Internationel kalp doktoru Doç.Dr. Tuğrul Okay ile tanıştık ;bana gerekli kontrollerden sonra hamile kalmamada hiç bir sorun olmadığını söyleyerek beni çok rahatlattı. Bizim bu arada bir tüp bebek denememiz oldu çok zorlu bir dönemdi kalp ilaçlarımla beraber 19 tane ilaç kullandığım bir dönem geçti. İlaç etkileşimlerinden iç kanama geçirdim. Hamile kaldım fakat düşük oldu. Sağlıklı yumurtaları tüp bebek sırasında dondurduk. Son bir umut olarak donmuş embriyolarımızdan Nisan ayında tekrar tüp bebek denemesi yapacaktık. Ve bizim son denememiz olacaktı. Şubat ayında başka bir yerde smear testi yaptırdım tekrar kistlerimin oluştuğunu ve tüp bebekle bile hamile kalmamın bebeğin tutunmasının çok zor olduğunu söylediler.

Mart ayında ben yıllık iznimi aldım ve evde dinlendim. Nisan ayında tekrar tüp bebek deneyecektik ki bir mucize oldu ben kendiliğinden hamile kaldım. Bizim için gerçekten mucize idi. 37 haftamiz gerek kalp açısından gerek bebeğin gelişimi açısından gayet olumlu ve rahat gecti. 37 hafta boyunca sabah aksam kan sulandırıcı iğne yaptim, gerekli kalp kontröllerimi aksatmadım. Ekim ayında canım babam vefat etti. Kızımızın sağlığı için babamı göremedim mezarına gidemedim. Kasım ayında Melis Masal`ımız doğdu.

Hayatta gerçekten mucizeler oluyor. Bu mucizelere can veren, bize devamlı umut, güven, sevgi veren bir telefon kadar gece ve gündüz yakınımızda olan çok değerli Engin Bey`e ve bize hiç sans vermeyen doktorlardan farklı olarak bize umut veren bilgili, güvenilir, enerjik doktorumuz Tuğrul Okay`a da çok teşekkür ediyoruz.

Hayatımız değişti. Anne ve baba olmak çok güzelmiş.
Acıbadem SigortaBaşak Groupama SigortaAxa Oyak SigortaAnadolu SigortaGüneş Sigorta
Mapfre Genel Yaşam SigortaErgo İsviçre SigortaCGM CompuGroup
Prof. Dr. Engin Oral anlaşmalı sağlık kuruluşlarıdır.